Sklep internetowy

projektowanie sklepów internetowych gdańsk

Sklep internetowy wykonany na CMS PrestaShop w technologii RWD.

W celu poprawienia pozycjonowania sklepu internetowego dodany jest blog.

Prestashop to jeden z najbardziej popularanych skryptów do prowadzenia sklepu internetowego. Dodatkowo posiada silnie rozbudowaną społeczność i wiele wtyczek rozwijających funkcjonalności.

Dość dobra wydajność, rozbudowana funkcjonalność i w miarę prosty sposób modyfikacji narzędzia czynią go jedną z lepszych aplikacji dla programistów.

Administracja

W porównaniu z takim systemem jak Magento to PrestaShop posiada dość intuicyjny i przyswajalny panel administracyjny. Jest to istotne dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w internecie.

Społeczność

Oprócz sporej grupy użytkowników posługujących się j. angielskim znalazło się dużo osób, które polubiły ten skrypt w Polsce. Dlatego łatwo jest uzyskać popularne wsparcie techniczne w j. polskim.

Instalacja i modyfikacja

Narzędzie oparte jest o popularny system szablonów o nazwie “Smarty”. Spotkało się z nim wielu designerów i programistów co ułatwi im modyfikację grafiki pod potrzeby ich klientów. Jeśli nie znasz się na programowaniu to z pewnością nie będzie trudne znależć programistę, który wykona dla Ciebie potrzebne modyfikacje.

Funkcjonalności

Prestashop posiada dużo wbudowanych funkcjonalności. Wiele z nich nie dorównuje Magento, ale w większości przypadków są wystarczające dla początkujących i średnio zaawansowanych właścicieli sklepów internetowych. Można także doinstalować brakujące funkcjonalności, które często są także darmowe. A gdy takie nie zostaną znalezione to, można zlecić wykonanie potrzebnych opcji jednemu z wielu programistów znających ten system.

Wydajność w stosunku do możliwości

Narzędzie jakim jest Prestashop jest dość wydajny i nie wymaga dużej ilości zasobów serwera jak na tak rozbudowane możliwości, które oferuje. Zasługą jest wbudowany system indeksacji strony.

Frontend Developer

Piotr Kaczorowski

e-mail:

tel.: