Pisaliśmy już o tym, że strona internetowa to środowisko dynamiczne. Niezależnie od tego, jak długo zastanawiamy się nad wyglądem i treścią naszej strony, po paru miesiącach będziemy chcieli coś zmienić. Poprawić kolory, dodać zdjęcia, uzupełnić informacje. Jeśli zaś planujemy prowadzić bloga, aktualizacje będziemy wprowadzać co tydzień lub dwa. Dlatego Creative Technology zapewnia klientom narzędzia pozwalające zarządzać stroną bez znajomości kodu.

Mowa o funkcjonalnościach zwanych wtyczkami, których na rynku jest naprawdę wiele, wystarczy wymienić Page Builder Sandwich, Moto Press, czy BeaverBuilder. Dla wygody naszych klientów wybraliśmy dwa naszym zdaniem ciekawe pluginy, dające możliwość budowania strony metodą „podnieś i upuść”.

Visual Composer to jedna z najstarszych i najlepiej rozwiniętych wtyczek

tego typu, której używa obecnie ponad pół miliona ludzi. Zawiera ponad czterdzieści modułów pozwalających zintegrować ze stroną media społecznościowe czy galerie. Praca w tym edytorze jest intuicyjna i polega na przesuwaniu i upuszczaniu za pomocą myszki bloków (możesz je sobie wyobrazić jako klocki). Umieszczamy więc w dowolnym miejscu strony blok z tekstem lub ze zdjęciem, a Visual Composer automatycznie wkleja w odpowiednie miejsce strony właściwy kod, dzięki czemu użytkownik nie musi umieć programować, by samodzielnie tworzyć podstrony, układać treści w wiersze i kolumny czy zmieniać layout.

Visual Composer pozwala na pracę za pomocą jednego z dwóch edytorów – frontend i backend, to znaczy, że możemy tworzyć treści zarówno od strony panelu administracyjnego (backend, dla osób znających się nieco na kodzie), jak od strony rzeczywistego widoku strony internetowej (frontend, warstwa wizualna).

Elementor Page Builder to drugie narzędzie,

które oferujemy naszym klientom. Działa na podobnej zasadzie. Jest to nieco mniejszy program, działający jedynie od strony frontendu, ale pozwala na stworzenie podstrony w kilka sekund. Pozwala też na zmianę kolorystyki czy czcionki, łatwe i szybkie dodawanie zdjęć i edytowanie informacji. Obie wtyczki pozwalają na tworzenie stron w pełni responsywnych, to znaczy, dostosowanych do urządzeń mobilnych różnego typu i o różnej przekątnej ekranu, dzięki czemu Twój klient czy czytelnik nie będzie miał problemu z odczytaniem informacji na komórce, a strona nie będzie się „rozjeżdżać”.

Poniżej załączamy filmy instruktarzowe, które ukazują, jak prosta i intuicyjna jest praca w tych narzędziach.