Po co mi RWD?

sklep internetowy gdańsk

Co to jest RWD?

,,Responsive Web Design – (RWD) technika projektowania strony www, tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna urządzenia, na którym jest wyświetlany (np. przeglądarki, smartfonów czy tabletów). Strona tworzona w takiej technice jest uniwersalna i wyświetla się dobrze zarówno na wielkich ekranach (np. Full HD), jak i na ekranach smartfonów czy tabletów.”

Dlaczego Twoja strona powinna być wykonana w tej technologii?

Po pierwsze wygrywasz z konkurencją, która tej funkcjonalności jeszcze nie wdrożyła. W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada jakieś urządzenie mobilne.

Wszystko dąży do miniaturyzacji.  Telefony i nowe systemy operacyjne na nich zainstalowane umożliwiają dostęp do usług, które do tej pory były tylko w zasięgu użytkowników komputera.

Aktualnie możesz obsłużyć pocztę e-mail czy wykonać przelew bankowy lub pokazać bilet kontrolerowi na ekranie swojego smartfona.

Twoja strona powinna być też dostępna dla tego medium odbioru informacji. Często ludziom nie chce się odpalać komputera tylko po to, by sprawdzić ofertę sklepu internetowego czy wysłać wiadomość na FB skoro mogą wykonać to szybko za pomocą własnego telefonu.

Jak podają media:

,,Ostatnie dwa lata to ogromny wzrost liczby osób korzystających z zasobów internetu przy pomocy telefonów komórkowych oraz smartfonów. W tym okresie liczba Polaków, którzy w sposób regularny korzystają z internetu przy pomocy urządzeń mobilnych, wzrosła niemal o 600% do ponad 5,5 miliona osób.”

Responsiwe Web Design jest już standardem, na który należy przejść jak najszybciej. Faktem jest, że strony internetowe w RWD zyskują przychylność wujka Google podczas pozycjonowania.

Frontend Developer

Piotr Kaczorowski

e-mail:

tel.: